لوگو بدون پس زمینه بیمارستان ناظران

درباره انجمن

MCC

انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، در تاریخ 19 آبان 1361 به شماره 141 به ثبت رسید. پیش از این خیرین و نیکوکاران مشهدی در دهه 50 اقدام به تأسیس درمانگاهی به نام درمانگاه امام رضا(ع) در خیابان کوهسنگی مشهد نموده بودند که پس از انقلاب این درمانگاه به اداره بهداری وقت واگذار شد و به نام بیمارستان امید تغییر نام داد.

خیرین در ادامه فعالیت خیرخواهانه و انسان دوستانه خود، اقدام به تأسیس آسایشگاهی واقع در خیابان چمران نمودند که در آن بیماران دردمند مبتلا به سرطان و غیر بومی که برای درمان به شهر مشهد مراجعه می کردند، از خدمات رایگان اسکان و تغذیه آن استفاده می نمودند.

برای تداوم این فعالیت های نیکوکارانه، بانیان انجمن، نیکوکاران تصمیم به ثبت رسمی انجمن گرفتند که و در نهایت انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در سال 1361 به ثبت رسمی رسید.

پس از گذشت سال ها و حمایت های مادی و معنوی از بیماران دردمند مبتلا به سرطان، با مشاهده کمبود امکانات درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان، انجمن با مشاوره پزشکان و متخصصین شهر، تصمیم به احداث مرکز درمانی نمود تا با استفاده از تجهیزات و امکانات روزآمد، به عنوان بازوی کمکی متولیان امر سلامت در حوزه درمان سرطان باشد.

از این رو پس از اقدامات اولیه خرید زمین، عملیات ساخت مرکز درمانی رضا(ع) واقع در قاسم آباد، بلوار فلاحی 2، آغاز شد و در سال 1386 به بهره برداری رسید. مرکز رادیوتراپی وانکولوژی رضا(ع) فعالیت خود را با یک دستگاه پرتودرمانی درون حفره ای آغاز نمود و به دنبال مراجعات فراوان مردم و حمایت خوب خیرین دستگاههای شتاب دهنده با روزآمدترین تکنولوژی، خریداری و با تعرفه دولتی در خدمت مردم قرار گرفت.

با گذشت زمان، نیاز به تکمیل درمان بیماران مبتلا به سرطان در زمینه های جراحی و بستری، انجمن را بر آن داشت تا برای احداث بیمارستانی به این منظور اقدام نماید. لذا پس از بررسی های لازم و تهیه زمینی به مساحت 18000 مترمربع توسط خیر بزرگوار آقای مهندس علی ناظران، عملیات ساخت بیمارستان در خرداد ماه 1394 آغاز گردید و با حمایت خیرین و نیکوکاران شهر و کشورمان در اول بهمن ماه 1399 به بهره برداری رسید.

انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، در عمل به رسالت خویش در حمایت مادی و معنوی از بیماران دردمند مبتلا به سرطان است، آسایشگاهی با ظرفیت 60 تخت در اختیار بیماران دردمند مبتلا به سرطان و غیر بومی قرار داده که از شهرهای دیگر برای درمان به این شهر و مجموعه سفر می کنند، و در تمام طول دوره درمان ایشان که بیش از 40 روز است، از خدمات اسکان و تغذیه رایگان با کیفیت خوب، بهره مند می شوند.

در ادامه فعالیت های حمایتگرانه انجمن، کلنگ آسایشگاه دیگری با ظرفیت 150 تخت، جهت افزایش اسکان بیماران و بعضا خانواده ایشان، که از شهرهای دیگر به شهر مشهد مراجعه می کنند، در سال 96 زده شد و همچنان در حال ساخت می باشد که امید است با حمایت مردم همچون گذشته به بهره برداری و مورد استفاده نیازمندان آن قرار گیرد.

انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، به عنوان یک بازوی توانمند از دیرباز در کنار متولیان امر سلامت کشور در حال ارائه خدمت بوده و به امید خدا و یاری نیکوکاران همچنان خواهد بود.